Premier: rząd nie jest przeciwko komuś, to rząd za jeszcze ambitniejszymi celami

Polska
Premier: rząd nie jest przeciwko komuś, to rząd za jeszcze ambitniejszymi celami
PAP/Paweł Supernak

- Rząd nie jest przeciwko komuś, to jest rząd za jeszcze bardziej ambitnymi celami - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że często zmieniają się osoby na różnych stanowiskach - również ministerialnych - ale nie oznacza to, że ich praca w jakikolwiek sposób powinna podlegać krytyce.

Morawiecki był pytany we wtorek w nocy przez telewizję wpolsce.pl o przeprowadzoną wcześniej tego dnia rekonstrukcję rządu.

 

Premier podziękował ministrom, którzy pracowali przez ostatnie dwa lata. - Bardzo często jest tak, że rzeczywiście zmieniają się osoby na różnych stanowiskach - również ministerialnych - ale nie oznacza to, że ich praca w jakikolwiek sposób powinna podlegać krytyce - zaznaczył.

 

Podkreślił, że jest "pod ogromnym wrażeniem" tego, co jego "koleżanki i koledzy robią", "w jaki sposób obóz rządzący stara się poprawiać warunki życia polskich rodzin, wzmacniać polską gospodarkę, po to żeby służyła ona lepiej polskim obywatelom i polskim rodzinom, ale też, żeby były środki na polską armię".

 

Morawiecki podkreślił, że jego rząd "nie jest przeciwko komuś". - Jest rządem "za", za czymś, jest rządem za jeszcze bardziej ambitnymi celami - powiedział premier.

 

Nowe resorty, nowi ministrowie

 

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego najpierw odwołał ze stanowisk w rządzie dotychczasowych szefów: MON - Antoniego Macierewicza, MSZ - Witolda Waszczykowskiego, resortu środowiska - Jana Szyszkę, resortu zdrowia - Konstantego Radziwiłła, resortu cyfryzacji - Annę Streżyńską.

 

Następnie podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim powołano nowych ministrów: spraw zagranicznych - Jacka Czaputowicza, finansów - Teresę Czerwińską, inwestycji i rozwoju - Jerzego Kwiecińskiego, przedsiębiorczości i technologii - Jadwigę Emilewicz, zdrowia - Łukasza Szumowskiego.

 

Ponadto Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji został powołany na ministra obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Na ministra środowiska powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów. Andrzej Adamczyk został powołany na ministra infrastruktury; wcześniej pełnił funkcję ministra infrastruktury i budownictwa.

 

Na razie nadzór nad Ministerstwem Cyfryzacji pełni premier Morawiecki, szef tego resortu - jak informowała we wtorek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska - powołany zostanie niebawem.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie