Pijani Ukraińcy zaatakowali dwóch przechodniów

Polska
Pijani Ukraińcy zaatakowali dwóch przechodniów
Komenda Stołeczna Policji

Pięcioosobowa grupa nietrzeźwych i agresywnie zachowujących się Ukraińców zaatakowała na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie dwóch młodych mężczyzn. Napastnicy niemal natychmiast zostali zatrzymani przez policję i już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut po północy. Dwaj mężczyźni idący Krakowskim Przedmieściem mijali się z pięcioosobową grupą głośno mówiących młodych mężczyzn.

 

Kiedy zrównali się z nimi na chodniku ze strony Ukraińcy najpierw miały paść obelżywe słowa, a gdy pokrzywdzeni odpowiedzieli na zaczepki zostali pobici. Po tym napastnicy uciekli.

 

Na miejsce wezwano policję oraz ratowników medycznych, którzy udzielili zaatakowanym pomocy.

 

Różne wersje zdarzenia

 

Poszkodowani opisali wygląd napastników. Policjanci już po kilku minutach zauważyli na ulicy głośno zachowujących się mężczyzn odpowiadających rysopisom.

 

Podczas legitymowania okazało się, że wszyscy mężczyźni są narodowości ukraińskiej. Podawali oni różne wersje zdarzenia i zaprzeczali, że kogoś pobili. W takcie policyjnej interwencji jeden z Ukraińców próbował uciec, jednak został zatrzymany.

 

Rozpoznani przez pokrzywdzonych napastnicy trafili do policyjnej celi. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 24-letni Stanisław K., 23- letni Władysław Ch. i Bogdan B. oraz 21- letni Andrii O. i 19-letni Anton M. mieli po ok. promila alkoholu w organizmach.

 

 

 

Po wytrzeźwieniu wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu, do czego się przyznali.

 

 

 

Teraz podejrzani odpowiedzą przed sądem, który może ich skazać nawet na trzy lata pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie