Opolscy policjanci wyposażeni w terminale płatnicze. Mandat można opłacić kartą

Polska
Opolscy policjanci wyposażeni w terminale płatnicze. Mandat można opłacić kartą
policja.pl

Opolska policja jako pierwsza w kraju używa terminali płatniczych. To program pilotażowy. Jeżeli się sprawdzi, to niebawem otrzymają je patrole w całej Polsce. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy ukarani mandatem mogą opłacić karę kartą płatniczą u funkcjonariuszy.

używanie terminali płatniczych umożliwiło policji oraz innym służbom rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 r.

 

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, pierwsze piętnaście terminali trafiło do radiowozów policji drogowej z opolskiej komendy miejskiej.

 

W najbliższych tygodniach w kolejne terminale zostaną wyposażone wszystkie jednostki drogówki w tym województwie. Jeżeli zdadzą egzamin, sprzęt umożliwiający opłacenie kary na miejscu zdarzenia zostanie przekazany kolejnym jednostkom policji w całej Polsce.

 

Dzięki wprowadzeniu terminali, ukarani kierowcy nie muszą jechać na pocztę czy do banku, by uiścić grzywnę. Wystarczy posiadanie ważnej karty płatniczej.

 

Jak zaznaczają policjanci, jest to rozwiązanie wygodne zwłaszcza dla obcokrajowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe i musieli płacić za mandaty gotówką. Często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru w celu wymiany dewiz na złotówki.

 

polsatnews.pl, PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie