Muszka prezydenta Dudy z 25-lecia Telewizji Polsat i konstytucja od Kwaśniewskiego. Politycy wspierają WOŚP

Polska
Muszka prezydenta Dudy z 25-lecia Telewizji Polsat i konstytucja od Kwaśniewskiego. Politycy wspierają WOŚP
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda przekazał Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jedwabną muszkę smokingową, ręcznie wiązaną, w której wystąpił na Gali z okazji 25-lecia Telewizji Polsat.

Jedwabna muszka prezydenta Andrzeja Dudy, kostium polskiej marki modowej Agaty Kornhauser-Dudy, egzemplarz Konstytucji z dedykacją b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, spacer z prof. Leszkiem Balcerowiczem - można wylicytować na tegorocznej aukcji WOŚP.

Prezydent Andrzej Duda przekazał Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jedwabną muszkę smokingową, ręcznie wiązaną, w której wystąpił na Gali z okazji 25-lecia Telewizji Polsat. Aktualna cena muszki wynosi ponad tysiąc złotych.

 

Pierwsza dama przeznaczyła na licytację WOŚP trzyczęściowy kostium wizytowy w kolorze fuksji polskiej marki modowej w rozmiarze S. Został on zaprojektowany specjalnie dla niej na spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem i jego żoną, Melanią, podczas ich wizyty w Polsce. Cena kompletu sięga obecnie blisko tysiąca trzydziestu złotych. Zakończenie obu aukcji 14 lutego.


Koszulka "Święto Sześciu Króli" od Petru


B. prezydent Aleksander Kwaśniewski podarował na tegoroczny Finał WOŚP egzemplarz Konstytucji RP z osobistą dedykacją. "Polska będzie demokratycznym państwem prawnym, jeśli Konstytucję będziemy czytać, stosować i bronić!!" - napisał Kwaśniewski.


W aukcję WOŚP zaangażowali się również politycy PO, m.in. Robert Tyszkiewicz, który powiedział, że zaoferuje piłkę reprezentacji Polski; Arkadiusz Myrcha przekazał na WOŚP słynne serduszko, którego TVP rok temu nie pokazała na jego kurtce, gdy udzielał wywiadu.


Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer na aukcji WOŚP wystawiła wizytę w Sejmie, po którym sama oprowadzi "zwycięzcę" licytacji oraz zaproszenie na obiad. B. lider Nowoczesnej Ryszard Petru przekazał koszulkę z napisem "Święto Sześciu Króli"; jej cena sięga obecnie 2,5 tys. zł.


Bańka na kompot z "Ucha Prezesa"


Paweł Rabiej z Nowoczesnej zaoferował kolację azjatycką, połączoną z kursem gotowania oraz opowieścią o historii i kulturze południa Azji; Piotr Misiło (Nowoczesna) - rozegranie z nim meczu w squasha, zwiedzanie Sejmu i wspólny lunch.


Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaoferował WOŚP ręcznie malowaną bańkę na kompot, o której wspomniano w serialu "Ucho Prezesa" oraz koszulkę z wizerunkiem Wincentego Witosa. Przekaże też na licytację wizytownik i spinki. Rzecznik PSL Jakub Stefaniak na licytację wystawi wycieczkę po Sejmie. "Wcielam się w rolę przewodnika, do tego dodaję koszulkę z Witosem" - zadeklarował.


W akcji WOŚP udział bierze również b. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski; chętni mogą powalczyć o wspólną przejażdżkę rowerową po okolicach Chobielina, gdzie mieszka.

 

Piwo z Palikotem


Licytujący mają też szansę na spacer z przewodniczącym Forum Obywatelskiego Rozwoju prof. Leszkiem Balcerowiczem, trasą, którą codziennie przemierzał, jako wicepremier i minister finansów. "Ostrzegamy, tempo marszu będzie bardzo dynamiczne!" - napisano na stronie aukcji. Obecna cena za spacer wynosi ponad 5 tys. zł.


W aukcji udział bierze też b. poseł Janusz Palikot; zaoferował on zaproszenie na kolację, którą sam ma przygotować w swoim domu, połączoną z degustacją piw. Licytacja potrwa do 15 stycznia; obecna cena oferty wynosi blisko 5 tys. złotych.


Zatrudnić prezydenta


Również samorządowcy włączają się w akcję WOŚP. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zaoferowała muszkiet wykorzystany w filmach "Potop" i "Ogniem i mieczem", prezydent Gdyni Wojciech Szczurek - ręcznie zdobioną bombkę ze swoim podpisem; prezydenta Zgierza Przemysława Staniszewskiego można zatrudnić na jeden dzień w swojej firmie.


26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie