Borowski: rządy Morawieckiego będą bardziej strawne, bo czarna robota została już wykonana

Polska

- Na pewno rządy Morawieckiego będą bardziej strawne niż te, które były poprzednio, ponieważ czarna robota została już wykonana: konstytucja połamana w wielu przypadkach, sądy prawie już zawłaszczone. Zadaniem Morawieckiego będzie teraz łagodzenie tego obrazu - powiedział w Polsat News senator niezrzeszony, Marek Borowski.

Senator odniósł się też do wtorkowej rekonstrukcji rządu, która okazała się bardzo głęboka. Stanowiska straciło kilku ministrów.

 

- Trudno być zmartwionym, że tacy politycy jak Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Konstanty Radziwił czy Witold Waszczykowski, przestają szkodzić - ocenił Borowski.

 

Jak podkreślił, okazało się jednak, że dla "tego twardego rdzenia radykalnego skrzydła PiS odejście, zwłaszcza Macierewicza, to był cios".

 

"Dryfowanie w kierunku centrum"

 

Marek Borowski mówił też, że w momencie gdy Morawiecki został premierem, "widać było, że to będzie dryfowało w kierunku centrum i PiS będzie próbowało zagarnąć część tego elektoratu, które dziś albo jest jeszcze przy opozycji, albo się waha"

 

Polityk był też pytany, jak w MON poradzi sobie Mariusz Błaszczak.

 

- Tam jest teraz namotanych dużo spraw, z których trzeba wybrnąć. Macierewicz charakteryzował się tym, że dużo mówił, a niewiele robił. Plus te jego różnego kłamstwa, demagogia, cały ten mit smoleński, a właściwie kłamstwo smoleńskie, które on uprawiał. Do Błaszczaka będzie należało zamknięcie tych spraw. Nie umiem powiedzieć, na ile on sobie z tym poradzi, bo w MSWiA miał spore problemy - podsumował.

 

Polsat News

 

 

 

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie