Szpital Wojewódzki w Opolu zawiesił przyjęcia na zabiegi chirurgiczne. Powodem fiasko rozmów płacowych z lekarzami

Polska
Szpital Wojewódzki w Opolu zawiesił przyjęcia na zabiegi chirurgiczne. Powodem fiasko rozmów płacowych z lekarzami
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Szpital Wojewódzki w Opolu zawiesił we wtorek przyjęcia na planowe zabiegi wykonywane na oddziale chirurgii ogólnej - poinformowała PAP dyrektor szpitala Renata Ruman-Dzido. Powodem decyzji o zawieszeniu planowych zabiegów na oddziale jest m.in. fiasko rozmów płacowych z lekarzami oddziału, który może przyjąć 51 pacjentów.

- Zaproponowałam naprawdę bardzo godne warunki wynagrodzenia w miarę moich możliwości. Niestety, druga strona nie wyraziła na nie zgody. Mam zapewnione dyżury jeszcze przez tydzień, jednak w tej sytuacji podjęłam decyzję o wstrzymaniu planowych przyjęć, żeby za kilka dni nie szukać miejsca i rozwozić karetkami zwiększonej liczby pacjentów po innych szpitalach - wyjaśnia dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

 

W rozmowie z "Radiem Opole" wicewojewoda Violetta Porowska poinformowała, że w środę spotka się z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w celu omówienia sytuacji w jednostce i rozważenia możliwości czasowego zawieszenia oddziału.

 

Zawieszono działalność oddziałów internistycznych w Oleśnie i Kluczborku

 

Jak powiedział wicemarszałek województwa Roman Kolek, na środę planowane jest także spotkanie dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego z Radą Nadzorczą jednostki i przedstawicielem zarządu województwa.

 

Obecnie na terenie województwa opolskiego, z powodu braku odpowiedniej liczby lekarzy, zawieszono działalność oddziałów internistycznych w szpitalach powiatowych w Oleśnie i sąsiednim Kluczborku. Wicewojewoda Porowska zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma obecnie zagrożenia dla pacjentów, którzy w miarę potrzeby są przewożeni do innych szpitali w regionie.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie