"Po raz pierwszy od dziesięcioleci Polacy mogli powiedzieć, że czują się bezpieczni". Macierewicz żegna się z MON

Polska

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał we wtorek nowych członków Rady Ministrów. Z funkcji ministra obrony narodowej odwołany został Antoni Macierewicz. Zastąpił go dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

- W ciągu ostatnich dwóch lat zmieniliście Polskę i zmieniliście armię - mówił Macierewicz zwracając się do generałów, oficerów i żołnierzy, podczas uroczystości przekazania obowiązków Mariuszowi Błaszczakowi.

 

- Dlatego, że zaczęliście zmieniać armię, mogła się także zmieniać Polska. Po raz pierwszy od dziesięcioleci Polacy mogli powiedzieć, że czują się bezpieczni, że są dumni ze swojej armii, że są dumni ze swoich córek i synów, braci i sióstr, które noszą mundury Wojska Polskiego - podkreślił b. szef MON.

 

- Podnieśliście głowy Polaków, sprawiliście, że bezpieczeństwo, duma, honor, przestały być pustym frazesem, pustym hasłem, zastępczym narzędziem propagandowym i zaczęły stawać się treścią naszego życia narodowego - dodał Macierewicz.

 

 

Jak mówił, wysiłek, który został podjęty w ostatnich dwóch latach, "jest godny najwyższego szacunku i podziękowań".

 

Wcześniej ustępujący ze stanowiska minister pożegnał się, ze swoimi współpracownikami. Z informacji zamieszczonej na twitterze przez pracownika MON Sławomira Cenckiewicza wynika, że Macierewicz wygłosił "mowę pożegnalną".

 

 

Póki co nie wiadomo czym teraz będzie zajmował się Antoni Macierewicz. - Ja naprawdę nie wiem, jaką rolę będzie pełnił dalej minister Macierewicz. Wiemy, że jest posłem i z całą pewnością funkcje posła będzie wypełniał. Co do dalszych jego losów i dalszej konfiguracji, gdzie będzie funkcjonował, naprawdę tego nie wiem - powiedziała rzecznik PiS, Beata Mazurek pytana przez dziennikarzy o jego polityczną przyszłość.   

 

PAP, polsatnews.pl

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie