Onet: Terlecki chce reakcji komisji etyki ws. Scheuring-Wielgus. Za napis na koszulce "Jarosław Kaczyński jest tchórzem"

Polska
Onet: Terlecki chce reakcji komisji etyki ws. Scheuring-Wielgus. Za napis na koszulce "Jarosław Kaczyński jest tchórzem"
Polsat News

Ryszard Terlecki w imieniu klubu PiS skierował pismo do przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej, ws. koszulki, w jakiej przyszła do programu "Śniadanie w Radiu Zet" Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej - informuje Onet.pl. "Pani poseł łamie wszystkie normy kulturowe i obyczajowe" - miał napisać szef klubu PiS.

Posłanka wystąpiła w koszulce z napisem "Jarosław Kaczyński jest tchórzem" w programie emitowanym na żywo w Radiu Zet, w Polsat News i polsatnews.pl 10 grudnia.

 

- Tak, Jarosław Kaczyński jest tchórzem, ponieważ nie bierze odpowiedzialność za demolkę, którą robi. Boi się zostać premierem. Wysługuje się ministrami i innymi ludźmi, żeby zniszczyć państwo prawa - mówiła.

 

 

 

Zdaniem Terleckiego, przewodniczącego klubu PiS "zachowanie Pani poseł łamie wszystkie normy kulturowe i obyczajowe, a przede wszystkim łamie podstawowe zasady etyki poselskiej. Zachowanie Pani poseł jest karygodne i powinno spotkać się ze stanowczym sprzeciwem Komisji Etyki Poselskiej" - stwierdził Ryszard Terlecki w cytowanym piśmie skierowanym do przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej Krzysztofa Mieszkowskiego.

  

- Naganę chce mi dać osoba, która mówi do posłów "zjeżdżaj głupku" albo "ty pajacu". Wydaje mi się, że takie słowa to znieważenie powagi Sejmu - to po pierwsze. Po drugie, ja jako posłanka, wyrażam swoją opinię, bo dla mnie każda osoba, która coś robi i nie bierze za to odpowiedzialności, jest po prostu tchórzem - powiedziała Onet.pl posłanka Scheuring-Wielgus.

 

Stawi się przed komisją

 

W jej opinii napis umieszczony na koszulce był zasadny.

 

- To jest prawda. To stwierdzenie faktu. Osoba, która za kimś się ukrywa, przyjmuje postawę tchórza. Samo uzasadnienie jest śmieszne, bo nie wiem, jaki związek ma napis na koszulce z powagą Sejmu. Więcej z powagą Sejmu ma jutrzejsze posiedzenie Komisji Etyki, na którym będzie rozpatrywany wniosek o "zdradzieckich mordach" (słowa wypowiedziane z sejmowej mównicy przez prezesa PiS - red.), niż koszulka z napisem "Jarosław Kaczyński jest tchórzem" - dodała.

 

Posłanka zapowiedziała, że stawi się przed Komisji Etyki Poselskiej, by wytłumaczyć swoje zachowanie.

 

Onet.pl, polsatnews.pl

ml/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie