Lawina wdarła się do domu we Włoszech. Ewakuowano 7 rodzin

Świat
Lawina wdarła się do domu we Włoszech. Ewakuowano 7 rodzin
zdj. ilustracyjne/dahu/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Lawina wdarła się przez drzwi i okna do wielorodzinnego domu mieszkalnego w miejscowości Sestriere koło Turynu na północy Włoch w nocy z poniedziałku na wtorek. Nikt nie odniósł obrażeń - w ostatniej chwili karabinierzy i strażacy zdołali ewakuować 7 rodzin.

Łącznie w czasie kilkuminutowej ewakuacji uratowano 29 osób.

 

Zwały śniegu runęły na blok w znanym alpejskim ośrodku sportów zimowych, miejscu zawodów Olimpiady w 2006 roku, w czasie, gdy w całym Piemoncie obowiązywał najwyższy stopień zagrożenia lawinowego. Ostrzegano przed możliwością zejścia lawin o wielkich rozmiarach. Nikt jednak, jak podkreślają włoskie media, nie spodziewał się takiego zdarzenia i nie pamięta, by tego typu zajście kiedykolwiek wcześniej miało miejsce.

 

Śnieg zalegający na drogach dojazdowych

 

Na osiedlu San Vittorio ogromne ilości śniegu wdarły się do mieszkań wywołując bardzo duże zniszczenia, przede wszystkim na parterze i pierwszym piętrze.

Miasteczko Sestriere zostało odcięte od świata, podobnie jak wcześniej inne miejscowości w Alpach, między innymi Cervinia, Cogne i Gressoney w Dolinie Aosty. Lawiny zeszły tam na kilka głównych dróg dojazdowych.

 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie