"wPolityce.pl": Krzysztof Szczerski nie przyjął propozycji zastąpienia Waszczykowskiego

Polska
"wPolityce.pl": Krzysztof Szczerski nie przyjął propozycji zastąpienia Waszczykowskiego
Polsat News

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski nie obejmie stanowiska ministra spraw zagranicznych - podał w poniedziałek portal wpolityce.pl. We wtorek premier Mateusz Morawiecki ma dokonać zmian w składzie rządu.

W drugiej połowie grudnia Szczerski, odnosząc się do doniesień o tym, iż miałby objąć funkcję szefa MSZ w rządzie Morawieckiego, przyznał, że "ta propozycja jest na stole".

 

Według poniedziałkowych informacji portalu wpolityce.pl Szczerski nie przyjął propozycji zastąpienia Witolda Waszczykowskiego na stanowisku ministra spraw zagranicznych i - jak czytamy - "wybrał kontynuację pracy dla prezydenta Andrzeja Dudy jako szef jego gabinetu".

Jak podał portal, prezydencki minister nie chciał komentować tych informacji.

 

We wtorek zmiany w rządzie

 

We wtorek o godz. 12 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, dokona zmian w składzie Rady Ministrów - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.

 

Wcześniej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała PAP, że we wtorek poznamy nowy skład rządu. - Kończymy proces rekonstrukcji, około południa powinno odbyć się zaprzysiężenie nowych ministrów – poinformowała.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie