Rzeczniczka rządu: rekonstrukcja gabinetu we wtorek w południe

Polska

- We wtorek około południa premier Mateusz Morawiecki przedstawi nowy skład swojego rządu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. W poniedziałek do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyjechali ministrowie Streżyńska, Waszczykowski i Radziwiłł. Kancelaria Prezydenta potwierdziła, że we wtorek o godz. 12 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów.

- Jutro zakończy się rekonstrukcja. Poznamy nowy rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego. We wtorek około 12 pan premier przedstawi nowych ministrów swojego rządu i rząd pana premiera Morawieckiego rozpocznie prace - powiedziała Kopcińska. 

 

 

W poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że planowana rekonstrukcja rządu będzie "średnia"; obejmie więcej niż 5, mniej niż 10 ministrów.

 

Marszałek Senatu dodał, że liczba ministrów do wymiany nie zaskoczyła go. - Spodziewaliśmy się takiej właśnie (rekonstrukcji), o której rozmawialiśmy w czwartek wieczorem - dodał, odnosząc się do spotkania władz PiS.

 

Pytany o czwartkowe spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości, Karczewski powiedział, że wtedy "były jeszcze pewne znaki zapytania" odnośnie nowych członków rządu. - Ale te małe znaki zapytania zawsze są i zawsze się jeszcze może zmienić decyzja"- zaznaczył.

 

 

 

Minister cyfryzacji do wymiany

 

Serwis Polityka Insight poinformował, że "ministerstwo cyfryzacji zostaje", a "ministrem będzie Piotr Nowak, dotychczas wiceminister finansów".

 

 

Sasin: rekonstrukcja na pewno będzie dotyczyć ministerstw finansów i rozwoju

 

- Przypuszczam, że rekonstrukcji rządu nie należy się spodziewać w poniedziałek, ale w najbliższych dniach, na pewno w tym tygodniu - powiedział dziennikarzom w poniedziałek w Krakowie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

Wicepremier podkreślił, że rekonstrukcja obejmie mniej więcej jedną trzecią resortów. - Ostateczne ustalenia zapadają dosłownie w tej chwili. Trwają finalne rozmowy  - powiedział Gowin. - Dla mnie nie będzie niespodzianek - podkreślił.

 

PAP

mta/prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie