PSL chce, by każda gmina w Polsce otrzymała przynajmniej 50 tys. zł na 100-lecie niepodległości

Polska
PSL chce, by każda gmina w Polsce otrzymała przynajmniej 50 tys. zł na 100-lecie niepodległości
Polsat News

PSL zgłosi we wtorek poprawkę do projektu budżetu państwa na 2018 r. przewidującą, by każda gmina w Polsce otrzymała przynajmniej 50 tys. zł. na uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości - zapowiedział w poniedziałek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zajmą się projektem budżetu na 2018 rok.

 

Kosiniak-Kamysz na poniedziałkowym briefingu w Sejmie zapowiedział, że we wtorek PSL zgłosi poprawkę do budżetu, która przewiduje przyznanie każdej gminie w Polsce przynajmniej 50 tys. zł na uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

- To mają być uroczystości powszechne dla wszystkich, nie dla wybranych, nie tylko przy pomnikach w Warszawie i w największych miastach w Polsce, ale w najmniejszej polskiej wsi, w najmniejszej polskiej gminie - mówił lider PSL.

 

Według niego przeznaczenie tych pieniędzy gminom "to wielka inwestycja w patriotyzm, w lekcje historii, pikniki patriotyczne". - W takie świętowanie powszechne dla wszystkich, nie dla wybranych, gdzie będą też przedstawieni bohaterowie Polski lokalnej - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie