Wyłudzenie 241 mln zł podatku VAT. Prokuratura wydała list gończy za Łotyszem

Polska
Wyłudzenie 241 mln zł podatku VAT. Prokuratura wydała list gończy za Łotyszem
Flickr/Blogtrepreneur/Zzdj. ilustracyjne

Prokuratura Regionalna w Białymstoku (Podlaskie) wydała list gończy za obywatelem Łotwy Igorsem T. podejrzanym o udział w grupie przestępczej, która miała wyłudzić 241 mln zł podatku VAT przy obrocie paliwami. Białostocka prokuratura nadzoruje śledztwo prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

- Śledztwo dotyczy między innymi wielomilionowych tzw. karuzelowych wyłudzeń podatku VAT w związku z obrotem paliwami płynnymi w ramach działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania pieniędzy z tego procederu - poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej Paweł Sawoń.

 

Jak informuje prokuratura, zarzuty w tej sprawie ma 6 osób, w tym Dariusz M. suwalski biznesmen i prezes klubu piłkarskiego Wigry Suwałki. Drugi główny podejrzany to jego wspólnik w interesach Łotysz Igors T. W jego sprawie białostocki sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na 14 dni, a prokuratura wydała za nim list gończy.

 

Według prokuratury obaj działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wyłudzić 241 mln zł podatku VAT.

 

Współwłaściciel lub prezes kilkunastu spółek

 

Dariusz M. to obecnie jeden z najbogatszych ludzi w Suwałkach. Jest współwłaścicielem lub prezesem kilkunastu spółek na terenie Polski. Igors T. także prowadzi w Polsce rozległe interesy.

 

Jak poinformował prokurator Sawoń, śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wyklucza postawienia kolejnych zarzutów w tej sprawie. Śledztwo zostało przedłużone do końca lutego.

 

PAP

zdr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze