Samochód śmiertelnie potrącił 13-latkę. Razem z koleżanką szła poboczem drogi

Polska
Samochód śmiertelnie potrącił 13-latkę. Razem z koleżanką szła poboczem drogi
Polsat News

13-letnia dziewczynka zginęła potrącona przez auto osobowe w Miastkowie na drodze krajowej nr 61 koło Łomży. Droga jest zablokowana, policja wyznaczyła objazdy, na miejscu pracuje prokurator. Ze wstępnych informacji, udzielonych przez nadkom. Tomasza Krupę z podlaskiej policji, do wypadku doszło ok. godz. 15 w miejscowości Miastkowo w powiecie łomżyńskim (Podlaskie).

Podlaska policja podaje, że poboczem drogi szły dwie dziewczynki i jedna z nich - 13-latka wpadła pod nadjeżdżający pojazd marki Opel, którym kierował 33-latek. Dziewczynka zginęła na miejscu, drugiej dziewczynce nic się nie stało, została zabrana przez rodziców do domu.

Kierowca pojazdu był trzeźwy - podał Krupa.

 

Jak podaje podlaska policja do wypadku doszło poza terenem zabudowanym około kilometra za miejscowością, "kiedy na drodze było jeszcze widno" - powiedział nadkom. Tomasz Krupa.

 

Nie wiadomo, czy miała na sobie odblaski 

 

Nie ma informacji czy dziewczynki poruszały się prawidłowo oraz czy były wyposażone w elementy odblaskowe.

 

Rzecznik podlaskiej policji poinformował, że "jest za wcześnie na podanie szczegółów wypadku". Na miejscu pracuje policja oraz prokurator. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

 

Droga krajowa nr 61 jest zablokowana. Samochody osobowe kierowane są objazdami przez drogi lokalne, a ciężarowe jadą przez Ostrów Mazowiecką.

 

 

PAP, polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie