Pożar szkoły w Ilkowicach. Najpierw zapalił się szkolny autobus

Polska

- W nocy z czwartku na piątek doszło do pożaru szkoły w Ilkowicach w powiecie tarnowskim (Małopolska). W zdarzeniu nikt nie ucierpiał - poinformował rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Państwowa Straż Pożarna otrzymała informację o pożarze przed 4:00 godz. nad ranem. Jak się okazało, w Ilkowicach zapalił się najpierw autobus szkolny, zaparkowany w pobliżu budynku placówki, później płomienie - po elewacji szkoły podstawowej - rozprzestrzeniły się na poddasze i dach budynku.

 

"Będziemy decydować, czy ubiegać się o przesunięcie ferii"

 

Straż pożarna opanowała pożar i zajęła się m.in. sprawdzeniem konstrukcji dachu oraz pracami rozbiórkowymi.

 

- Straty wyglądają potężnie, bo elewacja jest uszkodzona od ognia autobusowego, natomiast wewnątrz, straty ogniowe, jeżeli można tak to nazwać, dotyczą tylko konstrukcji dachowej. Natomiast pozostałe szkody, to głównie szkody z akcji gaśniczej - powiedział Polsat News Kazimierz Piotrowski, dyrektor zespołu szkoły podstawowej i przedszkola w Ilkowicach.

 

Piątkowe zajęcia, które miały się odbyć w budynku, zostały odwołane. Dyrektor poinformował, że po niedzieli lekcje również się nie odbędą. - Aktualnie jestem w kontakcie z Delegaturą Kuratorium Oświaty w Tarnowie i będziemy decydować wspólnie, czy ubiegać się o przesunięcie ferii z lutego, na te najbliższe dwa tygodnie - powiedział Piotrowski. 

 

PAP, Polsat News

 

 

nro/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie