"Każdy ma prawo do życia, niezależnie od okoliczności poczęcia"

Polska
"Każdy ma prawo do życia, niezależnie od okoliczności poczęcia"
Polsat News

Prawo do życia powinno mieć każde dziecko poczęte, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach - powiedział w piątek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując projekt liberalizacji tzw. ustawy antyaborcyjnej, firmowany przez komitet "Ratujmy kobiety".

Radziwiłł był gościem internetowej telewizji "Rzeczpospolitej". Był pytany m.in. o projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej, firmowany przez komitet "Ratujmy kobiety" i złożony w Sejmie.

 

"Każdy człowiek zasługuje na szacunek"

 

- Nie mam żadnej wątpliwości, że każdy człowiek zasługuje na szacunek w stosunku do jego życia i dotyczy to także tych z nas, którzy się jeszcze nie urodzili - powiedział minister zdrowia.

 

Dodał, że każdy był kiedyś "dzieckiem nienarodzonym" i już wtedy jego życie zasługiwało na szacunek i ochronę.

 

- Każde dziecko poczęte, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach powinno mieć prawo do życia - zaznaczył Radziwiłł.

 

Komitet "Ratujmy kobiety" złożył w październiku w Sejmie obywatelski projekt ustawy, liberalizujący prawo aborcyjne. Pod zmianami, które zakładają m.in. prawo do przerywania ciąży do końca 12. tygodnia, zebrano ponad 400 tys. podpisów.

 

Obywatelski projekt zaostrzenia ustawy

 

W Sejmie na rozpatrzenie czeka też obywatelski projekt zaostrzający prawo aborcyjne przygotowany przez komitet #ZatrzymajAborcję. Pod tą propozycją podpisało się ponad 830 tys. obywateli. Autorzy proponowanych zmian chcą zniesienia przesłanki zezwalającej na legalne przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

 

Radziwiłł zapowiedział, że podczas najbliższego finału wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale jeszcze nie zdecydował, w jaki sposób to zrobi.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie