Ciemne BMW - postrach łamiących przepisy kierowców. Nowe nieoznakowane radiowozy policji

Polska
Ciemne BMW - postrach łamiących przepisy kierowców. To nowe nieoznakowane policyjne radiowozy
Galeria zdjęć (8)

Polska policja w tym roku wzbogaci się aż o 140 nowych nieoznakowanych radiowozów. W sumie na nowe samochody dla drogówki policja wydała 27 mln zł. Wśród nich są m.in. BMW 330i xDrive. Spora część samochodowej floty trafi na Śląsk, gdzie zaprezentowano w piątek nowe pojazdy.

Kierowcy, którzy do tej pory rozglądali się najczęściej za nieoznakowanymi Oplami Vectra, teraz powinni wypatrywać auto innych marek.

 

Drogówka dogodni w BMW

 

Na nieoznakowane BMW można już natknąć się we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Gdańsku, Lubinie i Białymstoku. Auta tej marki będą również jeździły po ulicach Bydgoszczy, Gorzowa Wlkp., Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Radomia, Rzeszowa i Szczecina.


Śląski garnizon wzbogacił się w ubiegłym roku o 119 nowych pojazdów. Na parkingu przed komendą wojewódzką w Katowicach zaprezentowano w piątek pojazdy, które trafiły do tamtejszych funkcjonariuszy.

 

Fiaty Doblo dla przewodników psów


Wśród nowych policyjnych nabytków można było zobaczyć auta kilkunastu marek - od najpopularniejszych oznakowanych radiowozów Opel, Hyundai i Kia, których używają służby patrolowo-interwencyjne, poprzez busy volkswagena dla prewencji, po wyspecjalizowane pojazdy, jak Fiaty Doblo dla przewodników psów i szybkie BMW 330i. To ostatnie zostanie wyposażone w wideorejestrator i nie będzie oznakowane.

 

W policyjnym parku znalazł się nawet pickup Ford Ranger.


polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie