14-latek wyskoczył z okna na drugim piętrze szkoły. "Sprawdzenia wymaga, czy nie był ofiarą znęcania"

Polska
14-latek wyskoczył z okna na drugim piętrze szkoły. "Sprawdzenia wymaga, czy nie był ofiarą znęcania"
Polsat News

Będzie śledztwo ws. 14-latka, który w piątek przed południem w miejscowości Dmosin (Łódzkie) wypadł z okna znajdującego się na drugim piętrze miejscowej szkoły - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Chłopiec wypadł z okna na drugim, a nie - jak wcześniej podawano - na pierwszym piętrze. 14-latek po upadku był przytomny, ale w szoku. Trafił do szpitala ze złamanymi nogami i ogólnymi stłuczeniami.

 

Jak mówi rzecznik prokuratury, według wstępnych ustaleń, chłopiec po zakończeniu lekcji energicznie wyszedł z klasy, pobiegł w kierunku toalety, gdzie otworzył okno i sam wyskoczył.

 

Nie sprawiał problemów wychowawczych

 

Kopania wyjaśnił, że będzie w tej sprawie wszczęte śledztwo, które prowadzić ma prokuratura w Brzezinach. - Czekamy na materiały. Po zapoznaniu się z nimi podjęte zostaną decyzje, co do podstawy jego wszczęcia. Niewątpliwie sprawdzenia wymaga, czy chłopiec nie był nakłaniany do samobójstwa lub, czy nie był ofiarą znęcania, które doprowadziło go do targnięcia się na życie. Ten ostatni czyn zagrożony jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności - mówi Kopania.

 

Dodał, że wstępne relacje wskazują, iż w szkole chłopiec nie sprawiał problemów wychowawczych, miał dobre relacje z rówieśnikami. Badane będą m.in. jego relacje rodzinne.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie