Zatrzymano podejrzanego o napaść na policjantów w noc sylwestrową

Polska
Zatrzymano podejrzanego o napaść na policjantów w noc sylwestrową
Policja Dolnośląska

29-letni mężczyzna podejrzany o czynną napaść na policjantów w noc sylwestrową został zatrzymany. Trwają poszukiwania pozostałych osób, które zaatakowały patrol podczas interwencji we Wrocławiu.

Rzecznik wrocławskiej prokuratury okręgowej prok. Małgorzata Klaus poinformowała w czwartek, że zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty i prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie podejrzanego.

 

We wtorek rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski przekazał, że do zdarzenia doszło w noc sylwestrową przy ulicy Traugutta w centrum Wrocławia. - Policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpalających materiały pirotechniczne przy zaparkowanych przy ulicy autach. Gdy do nich podeszli, ci zaczęli uciekać - relacjonował Petrykowski.

 

29-latek był już wcześniej notowany

 

W trakcie pościgu policjanci wbiegli w bramę, gdzie zostali zaatakowani przez grupę mężczyzn. - Jeden z funkcjonariuszy nie odniósł żadnych obrażeń, drugi ma niegroźne potłuczenia - mówił Petrykowski.

 

W czwartek policja poinformowała, że zatrzymany w środę 29-letni mężczyzna to mieszkaniec Wrocławia. Był już wcześniej notowany za nielegalne posiadanie broni lub amunicji, groźby, bójki i pobicia oraz przestępstwa narkotykowe.

 

Jak podano, w dalszym ciągu trwają czynności mające doprowadzić do zatrzymania pozostałych osób, które zaatakowały funkcjonariuszy na służbie.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie