Zaatakował obywatela Indii z powodu dwóch złotych. Najbliższe tygodnie spędzi w areszcie

Polska
Zaatakował obywatela Indii z powodu dwóch złotych. Najbliższe tygodnie spędzi w areszcie
Pixabay/Krooxy

Groźby karalne, znieważenie na tle narodowościowym i rozbój - takie zarzuty usłyszał 36-latek, który w Częstochowie zaatakował obywatela Indii. Podejrzany został aresztowany - podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji.

Informację o ataku na przebywającego w Polsce obcokrajowca otrzymał oficer dyżurny z komisariatu III w Częstochowie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że pokrzywdzonego zaczepił przed blokiem 36-latek, żądając od niego 2 zł.

 

- Kiedy nie dostał pieniędzy, stał się agresywny, wyzwał obywatela Indii, używając przy tym wulgaryzmów, a następnie kopnął go, przez co mężczyzna przewrócił się na ziemię. Ofiara ataku agresora uciekła do sklepu. 36-latek chcąc dostać się do wnętrza, wybił szybę w drzwiach sklepowych - relacjonowała rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Marta Ladowska.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Badanie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu, z policyjnej celi został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty gróźb karalnych i znieważenia na tle narodowościowym oraz usiłowania rozboju i zniszczenia mienia. Może mu grozić kara nawet 12 lat więzienia.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie