Katastrofa kolejowa w RPA. Ciężarówka wjechała pod pociąg

Świat
Katastrofa kolejowa w RPA. Ciężarówka wjechała pod pociąg
Twitter/Manoj Gupta‏

Co najmniej 12 osób zginęło, a ponad 260 zostało rannych w czwartek w wypadku kolejowym w prowincji Wolne Państwo w środkowej części RPA - podaje AP, powołując się na ministra transportu. Wcześniej informowano o czterech ofiarach śmiertelnych i ok. 40 rannych.

Pociąg pasażerski relacji Johannesburg-Port Elizabeth wykoleił się w wyniku zderzenia z ciężarówką; zapaliła się część wagonów. Do wypadku doszło na trasie pomiędzy miastami Hennenman i Kroonstad.

 

Minister transportu Mkhacani Maswanganyi powiedział dziennikarzom, że kierowca ciężarówki "zaryzykował", próbując przejechać przez przejazd kolejowy przed nadjeżdżającym pociągiem. Szef resortu dodał, że pociągiem podróżowało ok. 700 osób.

 

 

Władze ostrzegają, że bilans ofiar może wzrosnąć, jako że w wagonach wciąż mogą znajdować się ludzie.

 

 

- Lokalna straż pożarna i służby medyczne dotarły na miejsce jako pierwsze i zobaczyły kilka przewróconych wagonów. W jednym z wagonów wybuchł pożar, który zaczął się rozprzestrzeniać - powiedział Russel Meiring, przedstawiciel służb ER24.

 

 

Jeden z pasażerów powiedział prywatnej agencji informacyjnej eCNA, że kierowca pojazdu próbował uciec z miejsca wypadku, ale został schwytany przez policję.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie