"Wszelkie miraże o koalicji Nowoczesnej z SLD byłyby moim zdaniem złe". Petru w "Gościu Wydarzeń"

Polska

Zdaniem byłego przewodniczącego i założyciela Nowoczesnej, koalicja z SLD byłaby "ślepą uliczką". - Pojawiają się takie pomysły, nie będę mówił, kto takie pomysł zgłasza i będę przed tym przestrzegał - powiedział Petru w "Gościu Wydarzeń". Jak dodał, jest za "jednoznacznym rozdziałem państwa od kościoła, ale to nie może być wojna z kościołem".

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wielokrotnie powtarzała, że zjednoczenie opozycji powinno odbywać się w skali krajowej i zrzeszać jak największą liczbę partii opozycyjnych. Posłanka wymieniała - oprócz Platformy Obywatelskiej - także SLD i PSL.

 

"Promocja przedsiębiorców i przedsiębiorczości"

 

Ryszard Petru powiedział w "Gościu Wydarzeń", że "wszelkie miraże o koalicji Nowoczesnej z SLD byłyby złe dla Nowoczesnej i niezgodne z ideą, która przyświecała przy jej założeniu".

 

- Pojawiają się takie pomysły, nie będę mówił, kto takie pomysły zgłasza i będę przed tym przestrzegał, bo uważam, że to jest ślepa uliczka - dodał.

 

Założyciel Nowoczesnej podkreślił w rozmowie z Beatą Lubecką, że jego partia ma być modernistyczna, powinna mówić o rozwoju, niskich podatkach, "promować przedsiębiorców i przedsiębiorczość" i popierać wejście Polski do strefy euro.

 

"To nie temat, który byłby warty debaty publicznej"

 

Petru podkreślił, że Nowoczesna jest za "jednoznacznym rozdziałem państwa od kościoła, ale to nie może być wojna z kościołem".

 

- Będę zawsze temu przeciwny i tym postulatom, które będą ewidentnie chciały z kościołem wojować - dodał.

 

Jak zaznaczył, "takie postulaty też się pojawiają". - Uważam, że to nie jest dzisiaj temat, który byłby warty debaty publicznej - dodał.

 

Polsat News

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie