Bijatyka podczas pogrzebu. W ruch poszły pięści i kij golfowy. Nagranie trafiło do sieci

Świat
Bijatyka podczas pogrzebu. W ruch poszły pięści i kij golfowy. Nagranie trafiło do sieci
Twitter/paulfg42

Do wielkiej awantury między żałobnikami doszło na cmentarzu Craigton w szkockim Glasgow. Kilkanaście osób pobiło się tuż obok karawanu z trumną zmarłej. W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaczął okładać innych kijem golfowym.

Do zdarzenia doszło we wtorek podczas pogrzebu 51-letniej Arlene. W pewnym momencie podczas ceremonii doszło do awantury, której powodem miały być - jak informuje dziennik "The Sun" - ustalenia dotyczące pogrzebu. 

 

Na nagraniu zrobionym telefonem komórkowym słychać krzyk i widać szarpiących się ludzi. Po chwili awantura przerodziła się w bójkę. Jedna z zaatakowanych kobiet upadla.

 

Thomas Barker, brat zmarłej Arlene, miał stwierdzić, że spodziewał się spięć, ale nie na taką skalę i przede wszystkim - nie na cmentarzu  podczas pogrzebu.

 

Bijatykę przerwała policja wezwana przez obsługę cmentarza. Nikogo nie aresztowała, ale wszczęła śledztwo ws. zajścia. 

 

 

Według brytyjskich mediów, to nie pierwsze tego typu zdarzenia podczas uroczystości pogrzebowych. W listopadzie 2016 r. dwóch mężczyzn trafiło do szpitala, po tym gdy starli się w krematorium niedaleko miasta Uddingston.

 

Kilka miesięcy wcześniej w Edynburgu jeden z więźniów Mark Richardson pobił się z byłym bokserem w obecności ponad 200 żałobników.

 

mirror.co.uk, The Sun

paw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie