Środek lasu, mikrosamochód na boku, a przy nim zwłoki. Zagadkę badają śledczy

Polska
Środek lasu, mikrosamochód na boku, a przy nim zwłoki. Zagadkę badają śledczy
Warmińsko-Mazurska Policja

Przewrócony mikrosamochód, a obok zwłoki mężczyzny odnaleziono w Nowy Rok po południu w strudze w lasach niedaleko Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie). Mieszkaniec Księżego Lasku był poza domem dwie doby. Przyczynę jego śmierci badaja prokuratorzy i policja.

Zgłoszenie o zwłokach mężczyzny znalezionych w śródleśnej strudze nadeszło do policji w Szczytnie w Nowy Rok po południu. Z informacji wynikało, że w cieku wodnym w lesie na terenie Nadleśnictwa Łuka (gmina Szczytno) odnaleziono przewrócony na bok samochód oraz leżące obok ciało.

 

Skierowani na miejsce funkcjonariusze pracując pod nadzorem prokuratora ustalili, że odnaleziona osoba to 55-letni mieszkaniec Księżego Lasku, natomiast auto to należący do niego pojazd samochodowy marki Tasso. Teren leśny, gdzie miało miejsce zdarzenie, objęty został zakazem wjazdu.

 

Śledczy uzyskali informację, że mężczyzna wyjechał z domu 30 grudnia 2017 roku około godziny 16.00 i od tamtego czasu nie kontaktował się z rodziną.

 

Policja prosi o kontakt każdego, kto w terminie od 30 grudnia 2017 roku od godz. 16:00 do dnia 01 stycznia 2018 roku do godz. 16:00 widział 55-letniego mieszkańca Księżego Lasku, bądź widział przemieszczający się charakterystyczny pojazd marki Tasso. Informacje należy przekazywać dzwoniąc pod numery 089-623-22-00, 997, lub 089-623-22-51.

 

Mikrosamochody to niewielkie pojazdy, do prowadzenia których wymagane jest prawo jazdy kategorii AM.

 

Prawo jazdy kategorii AM pozwala jeździć motorowerem (dwu- lub trójkołowym) z silnikiem spalinowym o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm 3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW i którego prędkość jazdy jest ograniczona do 45 km/h lub tzw. czterokołowcem lekkim, którego masa własna nie przekracza 350 kg, a maksymalna prędkosć to 45 km/h.

 

Takie uprawninia mogą uzyskać już 14 latkowie.

 

polsatnews.pl

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze