"Wyłączamy telewizor i radio (nawet jeśli to jest Radio Maryja)". Parafia radzi, jak przyjąć księdza po kolędzie

Polska
"Wyłączamy telewizor i radio (nawet jeśli to jest Radio Maryja)". Parafia radzi, jak przyjąć księdza po kolędzie
Zdjęcie ilustracyjne/Polsat News

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Pabianicach (woj. łódzkie) opublikowała poradnik dla osób, które chcą przyjąć księdza w ramach wizyty duszpasterskiej. Duchowni piszą m.in., że "wypada wyjść po księdza lub poprosić sąsiada o przyprowadzenie go do naszego domu". Z komunikatu dowiadujemy się też, że na stole powinien być biały obrus, krucyfiks, dwie zapalone świece, kropidło i woda święcona.

W komunikacie na stronie internetowej księża przypominają, że dzieci i młodzież powinny przygotować zeszyty od religii. "Lepiej przyznać się, że takowego się nie posiada niż tłumaczyć, że »pożyczyłem koledze do przepisania i mi nie oddał«, bo i tak żaden ksiądz w to nie uwierzy".

 

Duchowni podkreślają, że należy "wyłączyć telewizor i radio (nawet jeśli to jest Radio Maryja)", a na "chrześcijańskie pozdrowienie »Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus« odpowiedzieć »na wieki wieków Amen«".

 

"Jeśli chcemy zaproponować herbatę lub kawę czynimy to na początku kolędy, a nie w momencie wyjścia księdza." – czytamy w komunikacie na stronie parafii.

 

Duchowni podkreślili również, że "brak możliwości złożenia ofiary na potrzeby Kościoła nie może być w żadnym wypadku powodem nieprzyjęcia księdza po kolędzie."

 

archidiecezja.lodz.pl, polsatnews.pl

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie