Ataki na biura polityków PiS. "Stare praktyki sympatyków totalnej opozycji"

Polska

W Warszawie nieznani sprawcy zakleili zamki w biurze poselskim Pawła Lisieckiego i eurodeputowanego Zdzisława Krasnodębskiego. W Nowy Rok zniszczono także wejście do biura posła PiS Łukasza Schreibera, które w Nakle nad Notecią zajmuje wraz z europarlamentarzystą Kosmą Złotowskim. "Macie krew na rękach. Piotr Szczęsny zginął przez was!" - napisano na drzwiach.

O zniszczeniu zamków w drzwiach biura Lisieckiego i Krasnodębskiego poinformował w niedzielę rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga-Północ Karol Szyszko.


"Zamki zostały zaklejone nieznaną substancją i trzeba było je wywiercić. Wstyd! Mam nadzieję, że sprawcy zostaną ukarani" - napisał na Twitterze Szyszko.

 


Dzień później o ataku na swoje biuro poinformował Schreiber.


"Kolejne już biuro poselskie Posła do PE @KosmaZlotowski i moje zaatakowane. Po #Bydgoszcz.y teraz #NakłoNadNotecią" - podał poseł.

 


Syców, Warszawa, Szczecin


12 grudnia w Sycowie na Dolnym Śląsku podpalono drzwi biura poselskiego Beaty Kempy. Sebastian K. usłyszał zarzuty o działalność terrorystyczną, za co grozi mu do 15 lat więzienia.


W grudniu także zalano farbą szybę w warszawskim biurze Andrzeja Melaka, a na drzwiach biura PiS w Szczecinie namalowano sprayem symbol Polski Walczącej.

 

 

 

polsatnews.pl

prz/nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie