Strzelanina w pobliżu Denver. Zginął co najmniej jeden policjant

Świat
Strzelanina w pobliżu Denver. Zginął co najmniej jeden policjant
Douglas County Sheriff's Office

Co najmniej jeden policjant zginął, a rannych zostało czterech funkcjonariuszy oraz dwóch cywilów w niedzielnej strzelaninie w pobliżu Denver - poinformowało biuro szeryfa w hrabstwie Douglas w Kolorado. Sprawca został postrzelony i nie stanowi zagrożenia. Wcześniej informowano o poszukiwaniach napastnika.

Do strzelaniny doszło podczas policyjnej interwencji w jednym z domów w hrabstwie Douglas na południe od Denver. Funkcjonariusze zjawili się tam po telefonicznym zgłoszeniu. Była 5:13 rano czasu lokalnego - poinformowały władze.

 

Lokalne media informowały o ostrzale pojazdów służb bezpieczeństwa wjeżdżających na miejsce strzelaniny. W poszukiwaniu napastnika uczestniczył zespół SWAT (skrót nazwy jednostek specjalnych w amerykańskiej policji).

 

 

W trakcie akcji służb bezpieczeństwa poproszono mieszkańców o nieprzebywanie w pobliżu okien i schronienie się w domach lub specjalnym schronie.

 

- Ze względu na rozmiar i zasięg śledztwa utworzono schron zlokalizowany w hali sportowej przy 9568 University Blvd w Highlands Ranch. Jeśli ktoś był poza domem w trakcie incydentu, prosimy o skierowanie się w do schronu" - napisano przed postrzeleniem napastnika na koncie twitterowym szeryfa hrabstwa Douglas.

 

PAP, polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie