"Młode napalone byczki zwane »uchodźcami«". Wpis Brudzińskiego znów rozgrzał sieć. Polityk przeprasza

Polska
"Młode napalone byczki zwane »uchodźcami«". Wpis Brudzińskiego znów rozgrzał sieć. Polityk przeprasza
Polsat News/Twitter

"Ponoć po nowym roku ma w Polsce zabraknąć róż, wszystkie róże w UE wykupują na gwałt feministyczne aktywistki w Niemczech. Szykują się do rozdawania ich po Sylwestrze młodym napalonym byczkom zwanymi »uchodźcami« którzy znów mogą poczuć się »sprowokowani« do sylwestrowych gwałtów." - napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, nawiązując do zajścia sprzed dwóch lat w Kolonii.

Dwa lata temu podczas nocy sylwestrowej doszło w niemieckiej Kolonii do licznych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Sprawcy - młodzi mężczyźni, głównie przybysze z Afryki Północnej - grupami otaczali kobiety, molestowali je i okradali. Niewystarczające siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji. 

 

Kilka tygodni później grupa kobiet zorganizowała w Kolonii akcję rozdawania kwiatów imigrantom. Aktywistki chciały w ten sposób pokazać, że wydarzenia, które miały miejsce w sylwestrową noc nie wpłynęły negatywnie na podejście do uchodźców. 

 

Sobotni wpis Brudzińskiego spotkał się z natychmiastową reakcją.

 

 

 

Brudziński do fali krytyki na temat jego wpisu odniósł się w niedzielę. Również na Twitterze. Udostępnił m.in. tekst z jednego z portali pt. "Uchodźcy narzekają: Bez seksu puchną nam jądra". Na koniec zdecydował się jednak na przeprosiny, w których popełnił błąd ortograficzny. Polityk Prawa i Sprawiedliwości napisał: "zostałem skarcony przez człowieka i Redaktora którego dążę (poprawnie: darzę - red.) olbrzymim szacunkiem, dlatego wszystkich oburzonych momi wpisem, nie z racji politycznej poprawności, (żeby nie powiedzieć terroru) ale z racji niestosowności takich słów w ustach wicemarszałka #SejmRP chcę przeprosić. To co przystoi wzburzonemu mężowi czy ojcu nie powinno padać ze strony osoby publicznej. Dlatego raz jeszcze PRZEPRASZAM a Redaktorowi KW, dziękuję." (pisownia oryginalna).

 

 

 

 

polsatnews.pl

luq/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie