Zatrzymano podejrzewanego o napad na bank w Nowym Targu. Ukrywał się w jednym z pensjonatów

Polska

W jednym z pensjonatów w Wiśle w nocy z czwartku na piątek policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Dębicy, podejrzewanego o napad na bank w Nowym Targu. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Do napadu na bank w Nowym Targu doszło 19 grudnia. Wówczas niezamaskowany mężczyzna wtargnął do placówki i sterroryzował obsługę, strzelając z pistoletu hukowego. Następnie skradł gotówkę i uciekł. Mimo policyjnej obławy nie udało się wówczas zatrzymać złodzieja.

 

- W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Krakowa i Nowego Targu ustalono, kto mógł dokonać tego rozboju i gdzie może przebywać. 36-latek został zatrzymany w nocy z czwartku na piątek. Policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju przedmioty wskazujące na jego udział w przestępstwie - poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Sebastian Gleń.

 

Mężczyzna jeszcze w piątek ma usłyszeć zarzuty prokuratorskie. Był on już wcześniej poszukiwany, m.in. dlatego że miał odbyć karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Policjanci ustalają także, czy zatrzymany nie jest związany z innymi rozbojami.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie