Pawłowicz do Kornela Morawieckiego ws. uchodźców: rozwścieczył nas Pan. Szkodzi Pan PiS

Polska
Pawłowicz do Kornela Morawieckiego ws. uchodźców: rozwścieczył nas Pan. Szkodzi Pan PiS
Polsat News

"Pan Kornel Morawiecki swą »wielkoduszną« wypowiedzią o migrantach islamskich podważył zaufanie Polaków do rządu i do intencji swego syna-premiera. (...) Pan nie jest członkiem PiS, ale Pana wypowiedzi i sugestie szkodzą pisowskiemu premierowi. Szkodzą PiS-owi" - oświadczyła posłanka tej partii Krystyna Pawłowicz na Facebooku.

Krystyna Pawłowicz zareagowała tak wypowiedź Kornela Morawieckiego, który w wywiadzie "Rzeczpospolitej" mówił o przyjęciu uchodźców.

 

"Te 7 tysięcy (uchodźców - red) na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które "ich" przerobią na "nas" - stwierdził lider partii Wolni i Solidarni, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Jak dodał, rząd Morawieckiego powinien uruchomić korytarze humanitarne. 

 

"Polityka UE zakończyła się fiaskiem"

 

Niemal natychmiast do słów Morawieckiego seniora odniosła się na Twitterze była premier Beata Szydło.

 

"Mój rząd pokazał UE, że pomagając na miejscu, chodzi o pomoc ludziom, a nie uspokojenie sumień nierozważnych polityków" - napisała.

 

"Bardzo zaszkodził Pan Premierowi" 

 

Zdecydowanie mocniej i ostrzej odpowiedziała marszałkowi seniorowi Krystyna Pawłowicz.

 

"Od chwili powołania syna na funkcję polskiego premiera Musi Pan ważyć każde swe słowo i opinię, gdyż przypisywane są one „rodzinnie” też Panu Premierowi, a co gorsze – PiS-owi. Dziś BARDZO zaszkodził Pan Premierowi i to w najbardziej wrażliwej dla Polaków sprawie. Postraszył Pan nas pośrednio możliwością dopuszczenia przez nasz rząd zagrożenia naszego bezpieczeństwa" - oświadczyła posłanka PiS (pisownia oryginalna).

 

 

"Ma realizować obietnice wyborcze PiS"

 

Jak podkreśliła, "PIS jest PRZECIWKO przyjmowaniu obcych kulturowo,którzy przyjęci w Europie Zachodniej sieją strach i zbrodnie.Czy Pan tego nie widzi?". 

 

"Pan nie jest członkiem PIS, ale Pana wypowiedzi i sugestie szkodzą pisowskiemu premierowi. Szkodzą PIS-owi. Szkodzą Polakom, szkodzą Polsce. Żadnych nachodźców islamskich! Żadnych korytarzy do Polski!" - stwierdziła Pawłowicz.

 

Swój wpis zakończyła apelem i przypomnieniem: "Panie Marszałku, proszę nie utrudniać już na początku i tak trudnej misji premiera Mateusza Morawieckiego, który ma realizować przecież wyborcze obietnice PiS, a nie grupy sejmowej Wolni i Solidarni”.

 

polsatnews.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie