U2 na czele rankingu najbardziej dochodowych tras koncertowych

Kultura
U2 na czele rankingu najbardziej dochodowych tras koncertowych
U2/Facebook.com

Irlandzki zespół rockowy U2 uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu grup muzycznych i solistów, których światowe trasy koncertowe przyniosły największy dochód. Grupa, w której skład wchodzą: Bono, Edge, Adam Clayton i Larry Mullen zarobiła 316 mln dolarów.

U2 w 2017 roku występował na świecie w ramach 30-lecia wydania albumu "The Joshua Tree".

 

Na drugim miejscu znalazła się grupa Guns N' Roses, która zarobiła 292,5 mln dolarów według rankingu specjalistycznego magazynu "Pollstar", a na trzecim - brytyjski zespół Coldplay z 238 mln dolarów.

 

Wśród finalistów dominują biali mężczyźni - zauważa agencja Reutera. Jedynym wyjątkiem w pierwszej dziesiątce jest wywodzący się z Portoryko i Filipin Bruno Mars, który zarobił łącznie 200 mln dolarów.

 

Wokalistki poza dziesiątką

 

Najmłodszym piosenkarzem uwzględnionym w rankingu jest 23-letni Justin Bieber, który zajął 12. miejsce.

 

Żadna z wokalistek nie weszła do pierwszej dziesiątki. Celine Dion zajęła miejsce 11. ze 101,2 mln dolarów dochodu, a Lady Gaga ze swoim tournee lansującym płytę "Joanna" znalazła się dopiero na 15. miejscu (85,7 mln dolarów).

 

Jak podkreśla agencja Reutera, ranking magazynu "Pollstar" bierze pod uwagę wyłącznie dochody ze sprzedaży biletów na koncerty i nie obejmuje dochodów z działalności marketingowej i sprzedaży np. gadżetów, co częściowo może zmienić wyniki zestawienia.

 

Pełne zestawienie stu najbardziej dochodowych tras koncertowych ma być opublikowane w styczniu.

 

PAP, polsatnews.pl

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie