Media: aresztowano byłego wiceministra w rządzie PO-PSL. "Nie zostałem zatrzymany, jadę spokojnie do pracy"

Polska
Media: aresztowano byłego wiceministra w rządzie PO-PSL. "Nie zostałem zatrzymany, jadę spokojnie do pracy"
Centralne Biuro Antykorupcyjne

O aresztowaniu byłego wiceministra, a dziś adwokata, poinformował "Nasz Dziennik". Zatrzymanie miało być związane ze śledztwem prowadzonym ws. mafii paliwowej wyłudzającej VAT. - Nie zostałem zatrzymany, jadę do pracy - powiedział polsatnews.pl Michał Królikowski. Medialne doniesienia zdementowała również Prokuratura Krajowa.

- Nie zostałem zatrzymany, nie byłem nawet przesłuchiwany w tej sprawie. Będę domagał się sprostowania i odszkodowania, bo to wpływa na prowadzoną przeze mnie działalność gospodarczą i autorytet naukowy - powiedział Królikowski.

 

"Informacja podana przez »Nasz Dziennik« w dzisiejszym artykule pt. »Wiceminister w areszcie« o aresztowaniu adwokata Michała K. jest nieprawdziwa. Prokuratura podjęła już działania zmierzające do sprostowania nieprawdziwych informacji. Prokuratura Krajowa zwraca się z apelem o niepowielanie nieprawdziwych informacji" - głosi komunikat Prokuratury Krajowej.

 

Trzy osoby aresztowane

 

W czwartek Prokuratura Krajowa poinformowała, że "dwóch adwokatów jest wśród podejrzanych w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku".

 

Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wprowadzaniem na teren Polski paliw płynnych bez uiszczania należnego podatku VAT w wysokości ok. 700 mln zł.

Adwokaci byli w grupie sześciu podejrzanych, którzy zostali zatrzymani w listopadzie i grudniu 2017 r. Trzy osoby z tej grupy były poszukiwane listami gończymi. Są aresztowani; wobec dwóch podejrzanych postanowienia sądu ws. aresztu nie są jeszcze prawomocne.

 

PAP, polsatnews.pl

nro/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze