"Kocham zwierzęta, nie strzelam w sylwestra". Posłowie nagrali film

Polska
"Kocham zwierzęta, nie strzelam w sylwestra". Posłowie nagrali film
YouTube/Sejm RP

W okresie noworocznym odpalane są miliony petard i fajerwerków; to niesie zagrożenie dla zwierząt - podkreślają posłowie różnych opcji zachęcając, aby zrezygnować z tej formy witania Nowego Roku. "Nie strzelajmy w sylwestra" - apelują.

W filmie opublikowanym w piątek na sejmowym kanale YouTube do tego, by w trosce o zwierzęta powitać rok 2018 bez wystrzałów petard i fajerwerków zachęcają: poseł Kukiz'15 Piotr Apel, posłowie PO: Agnieszka Hanajczyk, Artur Dunin i Paweł Suski oraz posłowie PiS: Krzysztof Czabański, Jolanta Szczypińska i Dominik Tarczyński.

 

- W ten wspaniały świąteczny i noworoczny czas, kiedy wszyscy się radujemy, wielu z nas odpala miliony petard i fajerwerków. Ten sposób okazywania noworocznych emocji nie zawsze jest właściwy i niesie ze sobą olbrzymie zagrożenie. Dlatego apelujemy: nie strzelajmy w sylwestra - mówi w filmie Paweł Suski, szef Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt.

 

 

"Powodują u zwierząt fizyczny ból i cierpienie"

 

Piotr Apel przekonuje, że warto w tym świątecznym czasie pomyśleć o zwierzętach i nie używać fajerwerków. - Zwłaszcza tych, które wydają charakterystyczny dźwięk, który sprawia zwierzętom ból - dodał.

 

Również Jolanta Szczypińska zwraca uwagę, że "fajerwerki powodują u zwierząt fizyczny ból i cierpienie", a Dominik Tarczyński podkreśla, że "wiele zwierząt naprawdę traci życie ze względu na lęk, jest przerażonych". - Tak, że jeżeli chcecie zrobić coś dobrego dla zwierząt i nie tylko, proszę: nie używajcie fajerwerków - apeluje Tarczyński.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie