"Zacznijmy od małej łyżeczki". Posłanka Nowoczesnej za przyjęciem kilkunastu uchodźców

Polska

- Jesteśmy jako Nowoczesna przeciwni przymusowemu rozdzielaniu uchodźców. Powinniśmy ich przyjąć, ale zacząć od kilkunastu, od "małej łyżeczki" - zaproponowała w programie "Tak czy Nie" Elżbieta Stępień z Nowoczesnej. Posłanka odniosła się w ten sposób do słów Kornela Morawieckiego, który w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" stwierdził, że Polska jest w stanie przyjąć 7 tysięcy uchodźców.

- Jesteśmy zwolennikami korytarzy humanitarnych, ale nie jesteśmy teraz przygotowani, żeby przyjąć 7 tysięcy uchodźców, zacznijmy od kilku rodzin - powiedziała Stępień.

 

Podobnego zdania był Artur Zawisza z Ruchu Narodowego, który także opowiedział się za utworzeniem korytarzy humanitarnych. Dodał jednak, że nie zgadza się z sugestią, że "te 7 tys. uchodźców, to jest nic w 40 milionowym narodzie".

 

- Przecież wiadomo, że to jest tylko forpoczta i Unia Europejska nie po to narzucała te 7 tys., żeby na tym poprzestać. To miało być pokazanie, że dzisiaj tyle, jutro więcej, pojutrze jeszcze więcej - powiedział Zawisza.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

Polsat News

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie