Premier Morawiecki spotka się z Viktorem Orbanem na początku stycznia

Polska
Premier Morawiecki spotka się z Viktorem Orbanem na początku stycznia
Polsat News

- Trzeciego stycznia premier Mateusz Morawiecki uda się do Budapesztu na spotkanie z premierem Węgier Viktorem Orbanem; będę miał zaszczyt towarzyszyć premierowi w tej pierwszej bilateralnej wizycie zagranicznej - powiedział w czwartek szef MSZ Witold Waszczykowski.

- Przygotowaliśmy już jedną wizytę, która będzie zaraz po Nowym Roku. Premier Morawiecki 3 stycznia uda się do Budapesztu na spotkanie z premierem Orbanem. Będę miał zaszczyt towarzyszyć premierowi w tej pierwszej jego wizycie bilateralnej, oficjalnej za granicą - powiedział Waszczykowski podczas czwartkowej konferencji prasowej, pytany o nadchodzące wizyty zagraniczne.

 

"Jestem w stałym kontakcie z premierem, jeśli chodzi o obecne kwestie"

 

Ze swoją pierwszą wizytą zagraniczną premier Morawiecki przebywał w dniach 14-15 grudnia w Brukseli. Rozpoczął ją od spotkania z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej. Następnie wraz z premierami krajów V4 rozmawiał z premierem Włoch Paolo Gentilonim i szefem KE Jean-Claude'em Junckerem. Uczestniczył też w dwudniowym szczycie Rady Europejskiej oraz Spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i premier Wielkiej Brytanii Theresą May.

 

Premier Orban we wrześniu odwiedził Warszawę. Szef węgierskiego rządu spotkał się z ówczesną szefową rządu Beatą Szydło, marszałkami Sejmu i Senatu Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim, a także z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 

Waszczykowski pytany, czy rozmawiał już z premierem Morawieckim o swojej przyszłości, odpowiedział, że taka rozmowa jeszcze jest przed nimi. - Natomiast jestem na bieżąco w stałym kontakcie z premierem jeśli chodzi o obecne kwestie, bieżące. Tak, jak wspomniałem, przygotowujemy wizytę w Budapeszcie i przygotowujemy następne wizyty pana premiera w następnych dniach i tygodniach nadchodzącego nowego roku - powiedział minister.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie