Policja szuka sióstr i ich koleżanki. Wyszły z domów w Boże Narodzenie

Polska
Policja szuka sióstr i ich koleżanki. Wyszły z domów w Boże Narodzenie
Podkarpacka Policja

Klaudia Bura (19 lat), Dominika Nagórna (18 lat) oraz jej siostra Anna Nagórna (16 lat) z gminy Tryńcza (Podkarpackie) w pierwszy dzień świąt miały spotkać się z kolegami w pizzerii. Wyszły z domów po południu i ślad po nich zaginął. - Jesteśmy pewni, że córka nie uciekła. Nie miała powodów - powiedział polsatnews.pl Jacek Bury, ojciec zaginionej Klaudii.

Dominika, Anna i Klaudia pochodzą z tej samej miejscowości. Dwaj mężczyźni, w wieku 27 i 24 lat, z którymi miały się spotkać są znani w okolicy. Mieszkają w pobliskich miejscowościach.

 

Rodzina Klaudii ostatni raz widziała ją około godz. 16. - Córka wyszła jak zazwyczaj, spotkać się koleżankami - mówi nam Jacek Bury.

 

Kiedy Klaudia, Dominika i Anna nie wróciły na noc, ich rodziny rozpoczęły poszukiwania. Zawiadomiono sieniawską policję, która opublikowała wizerunki zaginionych.

 

Nie zabrały dokumentów i ubrań na zmianę

 

Wiadomo, że cała trójka nie była przygotowana do dłuższego wyjazdu. Żadna z poszukiwanych nie zabrała rzeczy osobistych, ubrań na zmianę, a nawet dokumentów, żadna nie korzystała z kart płatniczych.

 

Podczas poszukiwań przeczesano tereny gminy Tryńcza, Leżajsk oraz Przeworsk. Sprawdzano rzeki San i Wisłok oraz ich nabrzeża. Zawiadomiono straż graniczną, pożarną, GOPR i wojsko.

 

"Możliwe, że poruszali się pojazdem daewoo Tico"

 

W jednym z postów na Facebooku, alarmujących o poszukiwaniach, napisano, że nie ma pewności, iż Klaudia, Dominika i Anna są w towarzystwie 24- i 27-latka. Poinformowano, że ostatni raz widziane były około godz. 22 na stacji benzynowej w Wólce Małkowej w towarzystwie dwóch mężczyzn. "Możliwe, że poruszały się pojazdem daewoo Tico" - dodano.

 

Tata Klaudii w rozmowie z polsatnews.pl stwierdził, że nie ma pewności, że dziewczyny wsiadły do Tico.

 

- Na nagraniu z monitoringu widać tylko dwóch mężczyzn witających się z kimś - przekazał pan Jacek.

 

Policja podała dokładne rysopisy nastolatek:

 

Klaudia Bura, lat 19 - szczupła budowa ciała, wzrost około 165 cm, waga około 48 kg, włosy blond do ramion, oczy niebieskie, twarz podłużna. W chwili wyjścia z domu ubrana była w czarną sukienkę przed kolano, ciemną kurtkę do pasa z kapturem obszytym kożuszkiem, rajstopy czarne, czarne kozaki zamszowe na obcasie.

 

Dominika Nagórna, lat 18 - szczupła budowa ciała, wzrost około 168 cm, waga około 50 kg, włosy ciemne z jasnymi pasemkami, proste do ramion, oczy brązowe, twarz okrągła. W chwili wyjścia z domu ubrana była w spodnie jeansowe koloru ciemnego, różową koszulę z krótkim rękawem, czarny żakiet, kurtka koloru granatowego z kapturem obszytym kożuszkiem, buty sportowe marki Puma - czarne z zielonymi elementami.

 

Anna Nagórna, lat 16 - szczupła budowa ciała, wzrost około 165 cm, waga około 50 kg, włosy długie koloru ciemny blond, oczy piwne, twarz podłużna smukła. W chwili wyjścia z domu ubrana była w różową sukienkę, czarne kozaki, czarną kurtkę z kapturem obszytym kożuszkiem.

 

Wszystkie osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu zaginionych proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Przeworsku tel. (16) 64 12 310, (16) 641 24 26 lub telefon alarmowy 997.

 

polsatnews.pl

ml/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie