Jest wniosek o ukaranie żony wiceszefa MSWiA. Kierowała autem, które uczestniczyło w kolizji

Polska
Jest wniosek o ukaranie żony wiceszefa MSWiA. Kierowała autem, które uczestniczyło w kolizji
Polsat News

Sąd Rejonowy w Sokółce (Podlaskie) zajmie się sprawą kolizji, w której w lipcu tego roku ucierpiał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Policja złożyła do sądu wniosek o ukaranie jego żony, która prowadziła auto.

- Zakończyliśmy czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, przesłaliśmy do sądu akta sprawy i to sąd się nią zajmie - powiedziała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

 

Do wypadku doszło po północy 27 lipca, w miejscowości Krzywa na drodze krajowej między Białymstokiem a Augustowem. Jak informowała wówczas policja, doszło tam do zderzenia osobowych aut: bmw i mercedesa. Tym drugim pojazdem kierowała żona Jarosława Zielińskiego, Lilianna, która zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła bokiem w jadące z naprzeciwka bmw. Wiceminister podróżował z nią jako pasażer.

 

Wykroczenie drogowe

 

Po wypadku Zieliński trafił na badania do szpitala. Obrażenia odniosła też kobieta kierująca drugim autem.

 

Okoliczności zdarzenia badała Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. W oparciu o opinię biegłego ustaliła, że obrażenia uczestników kolizji były powierzchowne nie trwające dłużej niż 7 dni, dlatego przekazała sprawę policji, traktując ją jako wykroczenie drogowe.

 

Liliannie Z. za wykroczenie grozi kara grzywny.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie