Więzili i głodzili córkę przez 15 lat. Jej zamarznięte ciało znalazła policja

Świat
Więzili i głodzili córkę przez 15 lat. Jej zamarznięte ciało znalazła policja
flickr.com/antjeverena/CC BY-SA 2.0

Policja w Osace zatrzymała w środę małżeństwo, które więziło 33-letnią córkę w niewielkiej przybudówce swojego domu. Kiedy policja weszła do środka, kobieta nie żyła. Rodzice przyznali, że głodzili ją, karmiąc tylko raz dziennie. 33-latka ważyła zaledwie 19 kg przy 145 cm wzrostu.

55-letni Yasutaka Kakimoto i 53-letnia Yukari Kakimoto tłumaczyli, że więzili córkę w zaledwie 3-metrowym pokoju, ponieważ w wieku 16-17 lat zaczęła mieć problemy psychiczne, przez która stała się agresywna.


To wówczas zamknęli ją w "domowej celi". W pokoju była kamera, prowizoryczna toaleta oraz rurka prowadząca do zbiornika z wodą umieszczonego na zewnątrz. Od reszty domu oddzielały go podwójne drzwi, otwierane jedynie z zewnątrz.

 

 

Kamery - i to aż 10 - zamontowano również na zewnątrz parterowego domu rodziny. Od świata odgradzało go dwumetrowe ogrodzenie.

 

Rodziców 33-letniej kobiety zatrzymano. Biegli muszą ustalić w jaki sposób zginęła ich córka. Wtedy śledczy zdecydują o ewentualnych zarzutach pod adresem małżeństwa Kakimoto. 

 

Jak zaznacza Reuters, w Japonii osoby niepełnosprawne psychicznie lub fizycznie oraz ich rodziny wciąż narażone są na napiętnowanie ze strony lokalnej społeczności.

 

Reuters

ml/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie