Ukraina odzyskała jeńców z Donbasu. "Proces wymiany z prorosyjskimi separatystami zakończył się"

Świat
Ukraina odzyskała jeńców z Donbasu. "Proces wymiany z prorosyjskimi separatystami zakończył się"
Wikimedia Commons/Anton Holoborodko/zdj.ilustracyjne

"Proces wymiany jeńców pomiędzy ukraińskimi władzami a prorosyjskimi separatystami zakończył się; separatyści uwolnili 74 jeńców, którzy znajdowali się w niewoli w okupowanej części Donbasu" - napisała w środę na Facebooku przedstawicielka prezydenta Petro Poroszenki w Radzie Najwyższej (parlamencie) Iryna Łucenko.

Na miejsce wymiany jeńców, do Donbasu, przybył Poroszenko. Prezydent spotkał się z jeńcami uwolnionymi przez prorosyjskich separatystów i podziękował im za wytrwałość. Wcześniej informowano, że spotkanie prezydenta z osobami uwolnionymi przez separatystów ma odbyć się w Charkowie.

 

Wiktor Medwedczuk, szef administracji byłego prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy, uznawany za "głos" prezydenta Rosji Władimira Putina na Ukrainie i wiernego lobbystę interesów Kremla, poinformował z kolei, że Kijów przekazał tzw. Ługańskiej Republice Ludowej i tzw. Donieckiej Republice Ludowej 237 jeńców. - Z 306 osób (które miała przekazać) Ukraina przekazuje 237. Pozostali odmówili lub byli uwolnieni - powiedział.

 

Przeprowadzenie akcji uzgodniono w ubiegłym tygodniu.

 

PAP

nro/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie