Przyjaźnili się od dziecka. Po latach dowiedzieli się, że są braćmi. Pomógł Internet

Świat
Przyjaźnili się od dziecka. Po latach dowiedzieli się, że są braćmi. Pomógł Internet
khon2.com

Alan Robinson i Walter Macfarlane urodzili się i mieszkali na Hawajach. Przyjaźnili się od czasów szkolnych. Obaj nie znali jednak swoich biologicznych ojców i na własną rękę szukali informacji na ich temat. Zaskakującą odpowiedź przyniósł dopiero portal genealogiczny. Okazało się, że mężczyźni są braćmi.

Alan Robinson i Walter Macfarlane poznali się w szóstej klasie szkoły podstawowej w Honolulu. Obaj nie znali do końca historii swoich rodzin - Macfarlane nie poznał ojca, a Robinson był adoptowany. Jako dorośli mężczyźni zaczęli szukać informacji o swoim pochodzeniu.

 

Macfarlane najpierw próbował znaleźć odpowiedź w Internecie i mediach społecznościowych, ale bez skutku.

 

Odpowiedź w genach

 

Dlatego skorzystał z tego samego portalu internetowego, do którego zwrócił się Robinson, szukający swoich biologicznych rodziców. Strona umożliwia wykonanie testu DNA na podstawie pobranej próbki i dostęp do bazy danych zawierającej drzewa genealogiczne i wpisy historyczne.

 

System dopasowania wskazał mężczyznom osoby, z którymi są spokrewnieni genetycznie. Najwyższy stopień pokrewieństwa łączył Macfarlane'a z użytkownikiem Robi737. Okazało się, że to jego przyjaciel, który używał pseudonimu Robi i latał boeingiem 737 w Aloha Airlines. Na podstawie dalszych ustaleń mężczyźni stwierdzili, że mają tę samą biologiczną matkę.

 

Jak powiedział Macfarlane telewizji khon2, wiadomość była dla niego szokiem, a Robinson uznał ją za najlepszy prezent świąteczny, jaki mógł sobie wyobrazić. Z okazji odkrycia bracia urządzili przyjęcie dla znajomych i rodziny.

 

 

khon2.com, polsatnews.pl

mta/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie