69-latek utonął na strzeżonym basenie w Zabrzu. Sprawę bada policja

Polska
69-latek utonął na strzeżonym basenie w Zabrzu. Sprawę bada policja
zkr.zabrze.pl

Policjanci z Zabrza badają sprawę utonięcia mężczyzny na tamtejszym basenie. Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z użytkowników basenu zauważył dryfujące ciało, po czym powiadomił ratowników wodnych, a ci wezwali pogotowie. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Jak powiedział mł. asp. Olaf Burakiewicz z zabrzańskiej policji, do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 16. - Z naszych informacji wynika, że jedna z osób korzystających z basenu zauważyła osobę dryfującą w części przeznaczonej dla dzieci. Osoba ta powiadomiła ratowników wodnych, którzy podjęli czynności ratunkowe i wezwali pogotowie; pogotowie po przyjeździe nadal prowadziło te czynności, ale niestety stwierdzono zgon - mówił Burakiewicz.

 

Podał, że na razie wiadomo, że mężczyzna urodził się w 1948 r.

 

Okoliczności utonięcia mężczyzny badają teraz policjanci; o sprawie powiadomiona została też prokuratura. - Na miejscu są policjanci z pionu kryminalnego, którzy m.in. zabezpieczają monitoring. Po przejrzeniu go oraz przesłuchaniu osób na miejscu, będzie można stwierdzić, w jakich okolicznościach doszło do tego utonięcia - wyjaśnił Burakiewicz.

 

Dodał, że więcej informacji w tej sprawie policja powinna mieć w środę rano.

 

PAP

 

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie