Pasterka w... banku. Wyjątkowa msza św. w Gorzowie Wielkopolskim

Polska
Pasterka w... banku. Wyjątkowa msza św. w Gorzowie Wielkopolskim
Google Maps

- Skoro modlimy się w banku, obyśmy byli ubogaceni obecnością Jezusa Chrystusa - mówił przed rozpoczęciem Pasterki ks. Zbigniew Kobus, którego cytuje Gazeta Lubuska. Była siedziba banku Pekao została tymczasowo zaadoptowana na kaplicę, do czasu zakończenia remontu gorzowskiej katedry. W lipcu w świątyni doszło do pożaru. Spłonęła część zabytkowej wieży, a organy i dzwony wymagały renowacji.

Msza św. rozpoczęła się o godz. 22:00, a przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

 

Z inicjatywą udostępnienia budynku dawnego banku wyszedł urząd miasta. W przyszłości ma się tam mieścić Miejski Ośrodek Sztuki. Tymczasowe rozwiązanie oficjalnie zaproponował prezydent Gorzowa Wielkopolskiego. Budynek może pomieścić 350 osób.

 

Do katedry wierni wrócą w listopadzie

 

Planowo wierni będą mogli wrócić do swojej świątyni 11 listopada 2018 roku. Na stronie katedry gorzowskiej można badać postęp prac remontowych.

 

Na początku września minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała o przekazaniu 3,3 mln zł na remont katedry.

 

Gazeta Lubuska

 

bas/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie