Dwie kobiety wracały z kościoła. Kierowca potrącił je na pasach. Jedna zginęła

Polska

Do tragicznego wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Samochód potrącił dwie kobiety, które w poniedziałek tuż po godz. 1 w nocy wracały z kościoła po pasterce. Jedna z nich nie żyje, druga z poważnymi obrażeniami przebywa w szpitalu.

Do wypadku doszło w poniedziałek przy ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Potrącone kobiety, w wieku 58 i 75 lat, przechodziły na drugą stronę ulicy oznakowanym przejściem dla pieszych. 75-latka zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń, młodsza jest ciężko ranna.


- Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia - mówiła w rozmowie z RMF FM Ewa Libuda z policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

W związku ze zdarzeniem po około 2,5 godziny na policję zgłosił się 23-letni ostrowczanin, właściciel auta. Mężczyzna został zatrzymany, był nietrzeźwy - miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci ustalają teraz, czy to on kierował samochodem.


To kolejny tragiczny wypadek na pasach. W poniedziałek o godz. 1:30 w nocy w Kobyłce na Mazowszu na przejściu dla pieszych samochód wjechał w trzy kobiety wracające z pasterki. Wszystkie zginęły na miejscu. 22-letni kierowca był trzeźwy.

 

 

RMF FM, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie