"Cały dom stał w ogniu, wyglądał jak pochodnia". Dwie osoby zginęły w pożarze w woj. warmińsko-mazurskim

Polska
"Cały dom stał w ogniu, wyglądał jak pochodnia". Dwie osoby zginęły w pożarze w woj. warmińsko-mazurskim
Polsat News

Dwie osoby zginęły w nocy z soboty na niedzielę w pożarze domu jednorodzinnego w Janowie k. Nidzicy w woj. warmińsko-mazurskim. Przyczyny tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Jak powiedział oficer prasowy nidzickiej straży pożarnej asp. sztabowy Andrzej Osowski, pożar wybuchł po północy, a w zgliszczach spalonego domu jednorodzinnego odnaleziono zwęglone szczątki dwóch osób. Są to prawdopodobnie mieszkańcy tego budynku - mężczyzna w wieku 58 lat i jego 83-letnia matka.

 

Według strażaków pożar zauważono dość późno, ponieważ dom stał na uboczu, z dala od innych zabudowań wsi. Budynek był zbudowany z drewna, a konstrukcja ścian była przekładana trocinami i słomą. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, cały dom stał w ogniu. Wyglądał jak pochodnia - powiedział Osowski.

 

Przyczyna pożaru nie jest znana

 

W akcji gaśniczej uczestniczyło pięć jednostek państwowej straży pożarnej z Nidzicy i OSP z Janowa i Jagarzewa.

 

Na miejscu tragedii pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy czekają jeszcze na przyjazd biegłego z zakresu pożarnictwa. Na razie nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru.

 

- Na chwilę obecną nie jest możliwa identyfikacja ofiar pożaru. Wiemy tylko, że pod tym adresem rzeczywiście zamieszkiwała 83-letnia kobieta z synem - powiedziała Izabela Demska z nidzickiej policji.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie