Pożar w londyńskim zoo. Interweniowało 10 wozów strażackich

Świat
Pożar w londyńskim zoo. Interweniowało 10 wozów strażackich
PAP/EPA/WILL OLIVER

Londyńskie zoo zostało w sobotę tymczasowo zamknięte po pożarze, który wybuchł wcześnie rano w kawiarni i sklepie w pobliżu wybiegu dla surykatek. Kilkunastu pracowników ogrodu wymagało pomocy medycznej z powodu zatrucia dymem. Sytuację już opanowano.

Pożar wybuchł około godziny 6 rano w sobotę czasu lokalnego (ok. godz. 7 w Polsce) i wymagał interwencji 10 wozów strażackich i ponad 70 strażaków. Ogień udało się opanować po około trzech godzinach.

 

Rzeczniczka zoo tłumaczyła w rozmowie z mediami, że natychmiast po pojawieniu się płomieni na miejsce przybyli dyżurujący na nocnej zmianie pracownicy, którzy rozpoczęli ewakuację zwierząt. Rano poinformowano, że zagubiono jednak jednego mrównika afrykańskiego.

 

Londyńska straż pożarna podkreśliła, że dzięki szybkiej reakcji pracowników zoo i strażaków udało się ograniczyć pożar jedynie do obszaru kawiarni i sklepu, minimalizując rozprzestrzenienie się płomieni na teren zamieszkiwany przez zwierzęta.

 

W południe w sobotę ogród pozostawał zamknięty, a na miejscu prowadzono śledztwo mające na celu wyjaśnić przyczynę pożaru.

 

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie