Elon Musk wyśle Teslę w kosmos. Właśnie wstawił ją do rakiety kosmicznej

Technologie
Elon Musk wyśle Teslę w kosmos. Właśnie wstawił ją do rakiety kosmicznej
Instagram/elonmus

Ekscentryczny miliarder, założyciel firm SpaceX i Tesla opublikował właśnie zdjęcia wiśniowego Tesla Roadstera zamontowanego w rakiecie kosmicznej. Wraz z nią auto ma trafić na orbitę Marsa. "Zazwyczaj rakiety obciąża się metalowymi blokami, ale to wydaje się ekstremalne nudne" - napisał Musk na Instagramie. Dlatego jego prywatną rakietę obciąży stworzony przez niego samochód.

Tesla zostanie wyniesiona w kosmos w styczniu z Przylądka Canaveral. Umocowano ją do pokładu Falcon Heavy - największej rakiety świata.

 

70-metrowej wysokości konstrukcja składa się z trzech centralnych modułów - produkowanych przez Muska rakiet  Falcon 9. Falcon Heavy ma być w stanie wynieść w kosmos ładunek o masie 57 ton: dwa razy więcej, niż najbliższa konkurencja.

 

 

Gdy w listopadzie Musk ogłosił na Twitterze, że w kosmos wyśle Teslę, wielu sądziło, że to żart. Plany są jednak bliskie realizacji.

 

Z głośników rozbrzmiewać będzie"Space Oddity" 

 

Z najnowszego wpisu Muska wynika, że chce on, by moduł z elektrycznym samochodem trafił na orbitę planety. Krążąc po niej auto ma latami odtwarzać piosenkę "Space Oddity" Davida Bowie.

 

Miliarder uprzedza, że pierwszy start nowej rakiety jest niezwykle ryzykowny i może skończyć się eksplozją.

 

 

Podróż na Czerwoną Planetę to jeden z głównych celów, jakie postawił przed sobą miliarder. Niedawno zapowiedział, że będzie w stanie zorganizować prywatną wyprawę na Marsa do roku 2024, czyli wcześniej niż rządowa NASA.

 

Musk wywołał ostatnio jeszcze jedną sensację. W piątek wieczorem wystrzelona przez jego firmę w kosmos rakieta SpaceX "niosła" za 

sobą nietypową poświatę, wprawiając w osłupienie mieszkańców m.in. stanu Kalifornia. 

 

Sam Musk zażartował, że przypominała nuklearne UFO z Korei Północnej. 

 

 

 

 

SpaceX wyniosła na orbitę okołoziemską 10 satelitów komunikacyjnych.
 

polsatnews.pl

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie