Załamanie Bitcoina. W ciągu czterech dni jego wartość spadła o prawie 50 proc.

Biznes
Załamanie Bitcoina. W ciągu czterech dni jego wartość spadła o prawie 50 proc.
PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Bitcoin w niedzielę 17 grudnia osiągnął rekordową cenę. Jednostka tej kryptowaluty była wyceniana na 19 tys. 661 dolarów. Po pobiciu rekordu, wartość jednostki zaczęła stopniowo spadać. Dziś wartość Bitcoina w pewnym momencie spadła o prawie 50 procent względem niedzielnego rekordu.

W piątek między godziną 15:22 a 15:23 wartosć Bitcoina wynosiła 10 tys. 661 amerykańskich dolarów. Kurs w następnych godzinach odbił się od dna i aktualnie wartość jednostki utrzymuje się na poziomie ok. 13 tys. dolarów.

 

coindesk.com

  

 

Blog "Spider's Web" zwraca uwagę, że spadki nie dotyczą tylko BitCoina, ale całego rynku kryptowalut. Według danych coinmarket.cap potężne spadki zanotowały m.in. waluta BitCoin Cash (powstała wyniku rozłamu BitCoina) i IOTA - nawet o 30 porc.

 

Spadki to nie nowość

 

W całej swojej historii BitCoin notował mocne korekty. Największą kryptowaluta odnotowała w 2010 roku, gdy jej wartość spadła o prawie 90 proc. Wtedy jednak BitCoin nie cieszył się taką popularnością wśród inwestorów, a wartość jednostki nie przekraczała dolara.

 

Na początku roku wartość jednej jednostki BitCoina wynosiła ok. 900 dolarów. W ciągu roku jego bazowa wartość została zwiększona ponad 22-krotnie.

 

Spider's Web, polsatnews.pl

bas/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie