Ma rozładować korki w kierunku Białegostoku. W piątek wieczorem kierowcy pojadą obwodnicą Marek

Polska
Ma rozładować korki w kierunku Białegostoku. W piątek wieczorem kierowcy pojadą obwodnicą Marek
commons.wikimedia.org/Crusier

O godzinie 20:00 w piątek rozpocznie się wprowadzanie ruchu na obwodnicy Marek - poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki. To dobra wiadomość dla tych kierowców, którzy przez Warszawę podróżują w kierunku wschodniej granicy. Inwestycja jest opóźniona, bo zgodnie z kontraktem trasa miała zostać otwarta już w październiku.

Kierowcy będą mieli do dyspozycji trasę główną, czyli dwie jezdnie po 3 pasy ruchu oraz węzły: Zielonka i Radzymin Południe.

 

Węzeł Kobyłka jest zamknięty i nie ma możliwości zjazdu. Wykonawca prowadzi tam jeszcze prace. Na węźle Marki Wykonawca będzie rozbierał istniejącą łącznicę prowadzącą ruch z Trasy Toruńskiej (S8) na DK8 do Marek, co umożliwi mu wykonanie zjazdu z obwodnicy (jadąc od Białegostoku) na DK8 do Marek.

 

Ponadto do dokończenia są prace poza ciągiem głównym. Wykonawca Zadania I (odc. Marki-Kobyłka) zapowiedział zakończenie robót w II kwartale 2018r.

 

Natomiast na węźle Radzymin Południe Wykonawca zadania 2 (odc. Kobyłka-Radzymin) będzie kończył roboty przez ok. 3 tygodnie, które są możliwe do zrealizowania po przełożeniu ruchu (po otwarciu ciągu głównego obwodnicy Marek).

 

Będzie ograniczenie prędkości

 

- W ramach tymczasowej organizacji ruchu ograniczona będzie prędkość na obwodnicy Marek - poinformował rzecznik GDDKiA.

Odcinek trasy S8 będący obwodnicą podwarszawskich Marek budowany jest przez firmę Salini. Wartość tego kontraktu to 331,6 mln zł.

 

Zgodnie z kontraktem trasa ta miała zostać otwarta w październiku tego roku. W listopadzie br. wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz postawił Salini ultimatum. Mówił, że jeżeli firma Salini nie zagwarantuje wykonania robót, "nie uzyska przejezdności na tym odcinku, to będziemy musieli się z tą firmą rozstać".

 

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powstanie tego odcinka drogi ekspresowej ma znaczenie dla europejskich korytarzy komunikacyjnych i zostało zaliczone do bardzo ważnych zadań rządowych.

 

PAP, polsatnews.pl

paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie