Jest akt oskarżenia ws. znieważenia minister Zalewskiej

Polska
Jest akt oskarżenia ws. znieważenia minister Zalewskiej
PAP/Jan Karwowski

Jeleniogórska prokuratura oskarżyła Zbigniewa U. o znieważenia szefowej MEN Anny Zalewskiej podczas jej ubiegłorocznej wizyty w Jeleniej Górze. W tej sprawie zarzuty usłyszała również działaczka KOD Agnieszka G. Oskarżono ją o naruszeniu nietykalności cielesnej dwóch policjantów.

Jak poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski, akt oskarżenia w sprawie wydarzeń, do których doszło w związku z ubiegłoroczną wizytą minister Zalewskiej w Jeleniej Górze, trafił już do sądu rejonowego w tym mieście.

 

W grudniu 2016 r. podczas wizyty Zalewskiej w Jeleniej Górze Komitet Obrony Demokracji demonstrował przeciw reformie edukacji. Kiedy minister opuszczała budynek Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, gdzie odbyło się spotkanie, doszło do szamotaniny demonstrantów z będącymi po cywilnemu policjantami.

 

- Agnieszka G. została oskarżona o popełnienie trzech przestępstw, polegających na naruszeniu nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy policji oraz znieważeniu jednego z nich obelżywym sformułowaniem, podczas pełnienia obowiązków służbowych przy zabezpieczeniu wizyty ministra edukacji narodowej - podała prok. Czułowski.

 

Z kolei Zbigniewowi U. śledczy zarzucili znieważenie szefowej MEN podczas pełnieniem obowiązków służbowych, "poprzez użycie sformułowania powszechnie uznanego za obelżywe".

 

Za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta grozi do 3 lat więzienia, zaś za znieważenie funkcjonariusza kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku więzienia.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie