8 osób zatrzymanych w sprawie ułatwiania prostytucji. Akcja policji w 11 miejscach w całej Polsce

Polska

Osiem osób podejrzanych m.in. o ułatwianie i czerpanie korzyści z nierządu zatrzymali stołeczni policjanci wydziału kryminalnego oraz antyterroryści z Warszawy, Bydgoszczy i Białegostoku. Funkcjonariusze jednocześnie weszli do 11 mieszkań w całej Polsce.

Czterej zatrzymani, 38-latkowie Marek Z. i Mariusz T., 39-letni Mariusz B. oraz 40-letni Karol P. są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się ułatwianiem uprawiania prostytucji, a także czerpaniem z tego korzyści majątkowych. Ponadto mężczyznom zarzuca się wprowadzanie do obiegu amfetaminy w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

 

Wobec kolejnego zatrzymanego, 38-letniego Piotra G., prokurator zastosował policyjny dozór, oraz zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi i pokrzywdzonymi. Jest on podejrzany o to samo, co poprzedni mężczyźni.

 

Dozorem policyjnym został objęty także 26-letni Dawid M., któremu prokurator przedstawił zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających: amfetaminy i kokainy.

 

Policjanci zatrzymali także dwie kobiety, 32-letnią Magdalenę M. i 30-letnią Paulinę S., którym przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Paulina S. dobrowolnie poddała się karze, natomiast Magdalena M. trafiła do zakładu karnego w celu odbycia kary za wcześniej popełnione wykroczenie.

 

Byli wcześniej notowani

 

Śledczy ustalili, że, wszyscy zatrzymani byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Za tego typu przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Rzecznik prasowy KPS kom. Sylwester Marczak powiedział, że akcja policyjna, w której udział brali funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji oraz pododdziałów antyterrorystycznych z Warszawy, Bydgoszczy i Białegostoku przeprowadzona została jednocześnie w kilku miejscowościach w województwach mazowieckim i warmińsko-mazurskim.

 

- O tej samej godzinie policjanci weszli do 11 mieszkań, gdzie jak ustalono, mogły znajdować się wytypowane wcześniej osoby - dodał Marczak.

 

Działania policji realizowane były pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie